Predstavljena knjiga „Aurora i ja“ autorice Zdenke Čavić

U Galeriji Mijo Kovačić u Koprivnici dana 23. lipnja, održano je predstavljanje knjige Aurora i ja autorice Zdenke Čavić. Događaj je okupio ljubitelje književnosti i pisane riječi, a organiziran je u suradnji s Varaždinskim književnim društvom, čija je članica i sama autorica.

Knjigu su, uz autoricu, predstavili Snježana Novotny, Tugomir Orak i Dejan Težak, dok je u glazbenom dijelu programa nastupio Zoran Crnić. Uime Grada Koprivnice predstavljanju je prisustvovao predsjednik Gradskog vijeća Grada Koprivnice Marko Potroško.

Aurora i ja zbirka je eseja i promišljanja koja čitatelja vodi na intimno i duhovno putovanje kroz teme identiteta, samopouzdanja, savjesti, književnosti, filozofije i osobnog razvoja. Kroz dvadesetak eseja autorica istražuje univerzalna pitanja ljudskog postojanja, oslanjajući se pritom na književnost, filozofsku misao i vlastita životna iskustva. Posebno mjesto u knjizi zauzima promišljanje o ulozi književnosti i književnika kao stvaratelja koji riječima nastoje razumjeti i oblikovati stvarnost, potičući čitatelja na razmišljanje i osobni rast.

Skip to content